Wycieczka do Warszawy – klasy III

25 kwietnia uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Najpierw zwiedzili Stadion Narodowy, największy i najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce. Przewodnik oprowadził ich Trasą Piłkarza po najciekawszych miejscach. Mieli okazję, siedząc na trybunach, poczuć się jak kibice podczas meczu. Niezwykłą atrakcją był również pobyt w szatni piłkarzy i w miejscach, gdzie zawodnicy odpoczywają po meczu. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali też kolekcję pamiątkowych koszulek zarówno naszej reprezentacji, jak i innych drużyn, które rozegrały mecze na tym stadionie. Z żalem opuszczali to piękne miejsce sportowych zmagań. Następnym punktem programu było zwiedzanie Łazienek. Uczestnicy wycieczki, spacerując alejkami parkowymi i podziwiając budzącą się do życia przyrodę, słuchali opowieści przewodnika starającego się im przybliżyć historię tego ważnego dla Polski miejsca. Z kolei na Starym Mieście zobaczyli kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, archikatedrę św. Jana i Rynek Starego Miasta. Na Rynku spotkali kataryniarza, który opowiedział im o swojej pracy i o działaniu tego rzadkiego dziś instrumentu muzycznego. Dalszy spacer uliczkami Warszawy odbył się wzdłuż murów miejskich. Uczniowie zatrzymali się przy pomnikach: Małego Powstańca, Szewca Jana Kilińskiego i Adama Mickiewicza, a przewodnik przybliżył im sylwetki tych bohaterów, poszerzając tym samym ich wiedzę historyczną. Przy Pałacu Prezydenta zobaczyli zmianę wart, a przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddali cześć poległym. Ostatnim punktem wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Późnym wieczorem uczniowie bezpiecznie wrócili do Turku. Wycieczka dostarczyła im na pewno wielu niezapomnianych wrażeń i jeszcze długo będą ją wspominać.

< Dodane przez szkola dnia 27 kwietnia 2016 19:08 >