Wycieczka do Warszawy

W środę, tj. 09. 04. 2014 r. uczniowie klasy IIb i IIIa udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania był gmach Telewizji Polskiej, znajdujący się przy ulicy J.P. Woronicza. W towarzystwie bardzo sympatycznego przewodnika uczniowie zobaczyli wszystko to czego nie widać podczas transmisji programów prowadzonych na żywo i tych, które powstają w studiach nagraniowych.
Dużą frajdę sprawiła uczniom wizyta w studio TVP SPORT. Z tego studia relacjonuje się wydarzenia sportowe, takie jak: skoki narciarskie, mecze piłki nożnej i innych ważnych wydarzeń sportowych. Przewodnik zapoznał uczniów ze sprzętem znajdującym się w pomieszczeniu (kamery, oświetlenie, monitory). Nie mniejszą radością było obejrzenie studia, gdzie nagrywany jest program „Pytanie na Śniadanie”. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się jak jest ono urządzone, posiedzieć na miejscach osób prowadzących poranny program oraz na sofach przeznaczonych dla gości. Niesamowite wrażenie wywarło na uczniach nowoczesne studio „Świat się kręci” Agaty Młynarskiej. Następnie uczniowie zwiedzili największe studio, gdzie nagrywany jest popularny program rozrywkowy ,,Jaka to melodia” czy też transmitowany finał ,,Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy’’. Dzieci miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w nagraniu części rozrywkowej programu ,,Jaka to melodia” z udziałem Budki Suflera. Była to niesamowita okazja do zdjęć i krótkich rozmów z członkami znanego zespołu. Ostatnim miejscem zwiedzanym w gmachu telewizji było muzeum, w którym uczniowie mogli zobaczyć stare telewizory, kamery, zdjęcia z dawnych programów a także kukiełki Jacka i Agatki, Kulfona i Moniki.
Uczniowie zaopatrzeni w pamiętniki, kartki i długopisy z uwagą rozglądali się po gmachu telewizji i wypatrywali znane osoby. Okazje się trafiały, ponieważ spotkały znaną aktorkę i założycielkę Fundacji „Budzik” Ewę Błaszczyk oraz Mariolę Bojarską-Ferenc – telewizyjną instruktorkę fitness. Kolejnym punktem wycieczki do Warszawy była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie dzieci miały możliwość samodzielnego eksperymentowania z nauką. Przez kilka godzin każdy mógł przenieść się w świat wspaniałej techniki. Wszystkiego można było dotknąć, zobaczyć jak działa lub doświadczyć wielu zjawisk przyrodniczych na własnej skórze. Uczniowie po wizycie w Centrum Kopernik przekonali się, że nauka może być zaskakująca i ciekawa. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domów.

< Dodane przez szkola_admin dnia 15 kwietnia 2014 13:18 >