Wycieczka klasy 2b i 2c do drukarni

7 marca klasy 2 b i 2 c udały się na wycieczkę edukacyjną do Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków. Uczniowie zwiedzili drukarnię, w której zapoznali się z procesem produkcji książki. Dzieci obserwowały pracę maszyn, przyglądały się pracy drukarza, introligatora. Widziały jak zszywane są książki i jak przygotowuje się twardą oprawę oraz tłoczy litery. Wszystkie te czynności wykonywane były przez różne maszyny poligraficzne obsługiwane przez pracowników drukarni. Kolejnym punktem programu była prezentacja ukazującą drogę książki od autora do drukarni, po niej dzieci uczestniczyły w warsztatach praktycznych – tworzenie zakładek i okładek książki. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie księgarni i magazynu Księgarni Tuliszków oraz wizyta w firmowym sklepiku. Przed odjazdem, każdy z uczestników otrzymał upominek- książkę. Uczniowie przekonali się, że powstawanie książek nie jest łatwe, wymaga pracy wielu ludzi i dlatego trzeba je szanować.

< Dodane przez szkola dnia 8 marca 2024 21:31 >