XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji „Cała polska czyta dzieciom”, której celem jest propagowanie codziennego, głośnego czytania. Przez cały rok szkolny czytane były uczniom klas I –III oraz przedszkolakom książki Wandy Chotomskiej z okazji 85 rocznicy urodzin pisarki oraz bajki, baśnie i legendy innych autorów. Podsumowaniem całorocznego głośnego czytania w naszej szkole było włączenie się biblioteki szkolnej w XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w Maratonie Głośnego Czytania, który odbył się MiPBP w Turku. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały głośnego czytania książek przez zaproszonych gości oraz wzięły udział w zadaniach – niespodziankach, tematycznie powiązanych z czytanymi tekstami. Głośne czytanie połączone z ciekawymi zajęciami pozwoliło dzieciom miło i pożytecznie spędzić czas.

< Dodane przez szkola_admin dnia 6 czerwca 2014 16:31 >