Z wizytą u „Strażaków”

18 maja klasa 2a i 2c wybrały się na pieszą wycieczkę do nowo otwartego obiektu Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Tam czekali na dzieci panowie strażacy, którzy zapoznali ich z ciężką i jakże odpowiedzialna pracą. Ogromną atrakcją była możliwość zobaczenia sprzętu nie tylko nowoczesnego, ale również sprzętu którego używano dawniej do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść w wozie bojowym, potrzymać ciężki sprzęt, posługiwać się wężem strażackim. Miały także możliwość zobaczyć nowoczesne sprzęty gaśnicze używane w stanach zagrożenia i niesienia pomocy ludziom przez strażaków. Panowie strażacy odpowiedzieli na wiele pytań zadawanych przez dzieci oraz zaprezentowali dla nich pewne pokazy i ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu strażackiego.

< Dodane przez szkola dnia 22 maja 2015 18:37 >