Zakończenie roku szkolnego – klasy 4-6

Po całym roku wytężonej pracy nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości w osobach: p. Aleksandrę Purcel-Kowalską – kierownika Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, p. Wojciecha Rygierta – przedstawiciela Towarzystwa Samorządowego i jednocześnie członka Komisji Oświaty Rady Miejskiej Turku oraz p. Annę Szyper – siostrzenicę Generała Smorawińskiego. Miniony piątek był dniem szczególnym, zwłaszcza dla szóstoklasistów, oni bowiem kończyli edukację na poziomie szkoły podstawowej. Niejednemu z uczniów zakręciła się łza w oku podczas pożegnania wygłoszonego przez przedstawicielkę klas piątych i klas szóstych, ślubowania na sztandar szkoły czy wręczania listów gratulacyjnych dumnym rodzicom przez panią dyrektor Marię Kukulską. Najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani w sposób szczególny: Nagrodę Burmistrza Miasta Turku otrzymali: Mikołaj Antczak, Julia Jasnowska i Sara Buchali, Nagrodę Rodziny Patrona dla najlepszego historyka – Natalia Lament, stypendium Rodziny Patrona – Sara Buchali, stypendium dla najlepszego humanisty – Julia Jasnowska, stypendium dla najlepszego matematyka – Mikołaj Antczak. Nagrodę najaktywniejszego ucznia – Sara Buchali i Kinga Piskuła, zaś nagrodę rzeczową dla najlepszego sportowca szkoły – Jakub Orligóra. Statuetka za szczególne osiągnięcia – Mądra Sowa – trafiła do rąk: Julii Jasnowskiej, Sary Buchali, Mikołaja Antczaka, Natalii Lament, Kingi Piskuły, Macieja Kmieciaka, Aleksandry Ziętek, Nikolii Gaj, Aleksandry Grzelak, Mateusza Kowalczyka, Szymona Mielczarka, Miłosza Łukasika. Po gratulacjach i podziękowaniach dla rodziców za wieloletnią współpracę, pani dyrektor wręczyła wraz z wychowawcami liczne nagrody i świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas piątych i czwartych. Część oficjalną zakończył program artystyczny, nawiązujący swą tematyką do wakacji. Po części oficjalnej, podsumowaniach, pożegnaniach i wzruszeniach uczniowie udali się do sal lekcyjnych. Tam odebrali świadectwa z rąk wychowawców, podziękowali im za opiekę, a potem szybko pobiegli na spotkanie z wakacyjną przygodą.
Taniec dziewcząt z klasy 6b
Przedstawienie klas 4b i 5a