Zielona szkoła w Wiśle

W dniach od 08.06 do 12.06.2015 r. uczniowie klasy Ib, IIIb oraz kilkoro uczniów z kl. IIb i IIIc wraz ze swoimi opiekunami przebywali na Zielonej Szkole w Wiśle. Celem wyjazdu było poznanie regionu górskiego ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych, kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych. Ta wspaniała i pełna atrakcji wyprawa rozpoczęła się pobytem w Sanktuarium na Jasnej Górze, podczas którego uczniowie mogli podziwiać przepiękny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnego dnia po śniadaniu „mali turyści” wybrali się do pobliskiej Istebnej, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz zwiedzali „Chatę Kawuloka”. O historii, zwyczajach i życiu górali żywieckich opowiedział z wielką swadą i poczuciem humoru kustosz tego miejsca – pan Janusz. Dzieci wysłuchały również koncertu gry na unikatowych pasterskich instrumentach: trombitach, piszczałkach, okarynach, gajdach, fujarach i rogach pasterskich. Niezwykłych wrażeń dostarczył również wjazd wyciągiem linowym na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle, skąd uczestnicy wyprawy mogli podziwiać cudne widoki oraz spotkanie z polskim skoczkiem narciarskim Piotrem Żyłą. Do wielkich atrakcji, które dane było przeżyć uczestnikom zielonej szkoły, należał też wyjazd do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i obejrzeli bajki Bolka i Lolka, Reksia, Kuby i Śruby, pobyt w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu z pokazem lotów ptaków, Parku Rozrywki Polanka pod Czantorią oraz w hotelu Gołębiewski i możliwość skorzystania z atrakcji Aquaparku. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Chorzowski Ogród Zoologiczny oraz mieli możliwość obejrzeć seans filmowy w planetarium. Zapierające dech wspaniałe widoki stoków górskich i cudowna ciepła pogoda sprawiły, że pobyt na zielonej szkole był wielką przyjemnością. Te kilka dni dały dzieciom także możliwość do integracji, poznania siebie i „sprawdzenia się” w nowych sytuacjach i warunkach.

< Dodane przez szkola dnia 16 czerwca 2015 21:33 >