Żywa lekcja historii

8 września przed naszą szkołę przybyli ułani, radośnie witani przez całą społeczność szkolną. Uczniowie podziwiali zarówno umundurowanie i wyposażenie żołnierzy, jak i ich wspaniałe wierzchowce. Dowiedzieli się też, że spotkanie jest  możliwe dzięki pasjonatowi z Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, którzy każdego roku we wrześniu jadą szlakiem bojowym 15. Pułku Ułanów Poznańskich z 1939 r., by upamiętnić ich bohaterską walkę w obronie ojczyzny i oddać im cześć.
Takie spotkanie to żywa lekcja historii, dzięki której wzrasta zainteresowanie przeszłością naszego narodu. Szkoda, że trwało tak krótko i nie było okazji do zadawania pytań. Może się to uda za rok?

< Dodane przez szkola dnia 10 września 2016 15:08 >